Оновлення системи очищення стоків

Оновлення системи очищення стоків

Ваша система очищення стічних вод ніколи не стане центром прибутку для вашого бізнесу, але вона не повинна на регулярній основі потребувати інвестицій для усунення простоїв чи інших неполадок.

Оновлення системи очищення стічних вод забезпечує раціональне використання ресурсів, дозволяючи підвищити ефективність, продуктивність і усунути простої виробництва.

У цій статті інженери компанії ЗІКО наведуть рекомендації щодо того, коли потрібно модернізувати або реконструювати систему очищення води, яка має вирішальне значення для дотримання “Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами №465-99”..

Ремонт систем очищення стоків після аномальних стихійних явищ

Наявність детального плану дій для відновлення системи очищення стічних вод після екстремальних погодних явищ -  вкрай важлива.

Наведені нижче погодні аномалії можуть спричинити потребу у негайній перевірці системи, ремонті або модернізації:

• тривала екстремальна температура. При впливі тривалої спеки відбувається зниження тиску в системі і підвищує ризик інфільтрації. Особливо екстремально висока або низька температури негативно впливають на біологічну очистку води. Так, при низьких температурах знижується швидкість процесу біологічної очистки, зменшується ефект очищення, погіршується процес нітрифікації  мікроорганізмів, що, в свою чергу, призводить до збільшення кількості мікроорганізмів, які виносяться зі стічними водами з вторинних відстійників.

• землетрус є руйнівником механічних, фізичних і електричних складових системи. Збиток може бути незначний і відразу себе не проявити, але рання діагностика дозволить усунути проблему до моменту її появи.

• повінь: паводки і повені спричиняють збої в роботі систем очищення, які вимагають негайного втручання. В результаті пошкодженнь  системи очищення стають більш схильні до розтріскування в зв'язку з тим, що такі екстремальні кліматичні зміни викликають переміщення землі в результаті регулярних циклів намокання і висихання).

Реконструкція систем очищення стічних вод внаслідок розвитку підприємства

Припустимо, що на даний момент у вашій існуючій системі немає технічних проблем, але ви можете розглянути можливість поновлення, якщо ваші бізнес-вимоги змінюються.

Система очищення стоків проектується для обробки певного об'єму води протягом кожного періоду часу, наприклад 50 м³ в день. Чим ближче ви підходите до максимальної продуктивності, тим складніше системі очистити необхідну кількість стічної води до необхідної якості. Якщо ви регулярно розширюєте межі своєї системи, ви можете виявити, що система споживає більше енергії або вимагає більш регулярного технічного обслуговування.

Тому, якщо зони обслуговування очищення стоків з часом розширюються, якщо в систему очищення додається більше споживачів, якщо на підприємстві було введенно нові процеси, які з самого початку не були включені в стратегію обробки відпрацьованої води - інженери повинні передбачити процес модернізації системи в обов'язкові порядку.

Заміна обладнання в старих системах очищення стічних вод

Багато існуючих очисних споруд експлуатуються протягом десятків років і страждають від нестачі інвестицій. Це означає, що використовується старе обладнання і технології, які більше не можуть бути економічно ефективними. Тому більш рентабельним є розгляд комплексного підходу до модернізації очисних споруд та заміні існуючих систем новим ефективним обладнанням і технологіями. Це забезпечить скорочення витрат на технічне обслуговування, зниження експлуатаційних витрат, поліпшенню результатів процесу і швидкого терміну окупності.

Якщо з моменту будівництва очисних споруд пройшло вже багато років і система очищення застаріла, також не обов'язково міняти її на нову - можна налагодити роботу і знизити витрати шляхом модернізації або реконструкції існуючої.

Модернізація - популярний спосіб оновлення очисних споруд. В ході робіт в систему очищення впроваджуються нові біофільтри і насоси - так можна домогтися підвищення ефективності та надійності обробки стоків.

Реконструкція - практично ремонт, який допомагає відновити роботу очисних споруд.  Для формування оптимальної схеми очищення стічних вод проводиться розрахунок певних показників. У результаті знижуються витрати електроенергії - відповідно, і витрати на неї стануть менші. Реконструкція включає кілька заходів: знезараження активного мулу методом термічного впливу, механічну очистку для видалення осаду, підвищення вмісту корисних бактерій, доочищення із застосуванням водоростей, усунення мулових майданчиків і так далі.

Дозвольте фахівцям компанії Зіко показати як оновлення системи очищення стоків можуть принести користь Вашій компанії та екології загалом. Заявку на консультацію можна залишити у розділі "Контакти" !

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :