Побутові та промислові та жироуловлювачі

Побутові та промислові та жироуловлювачі

Компанія «ЗІКО» пропонує широкий асортимент побутового та промислового водоочисного обладнання. Ми розробляємо і реалізуємо готові рішення для очищення питної води та стоків, пропонуємо за доступною ціною широкий асортимент фільтрів, системи зворотного осмосу, готові системи для якісної водопідготовки, а також побутові та промислові жироуловлювачі. На всі послуги та продукцію компанія надає гарантію якості.

Призначення, принцип роботи та види жироуловлювачів

Призначення жироуловлювачів для каналізації — очищення використаної води від жирних домішок. Вони встановлюються перед місцем скидання відпрацьованого середовища в каналізацію і дозволяють:

 • уникати засмічень, які можуть перекривати каналізаційні труби;
 • знижувати негативний вплив жирних кислот на металеві поверхні.

Принцип роботи жироуловлювачів для каналізації заснований на коалісценціі — здатності жирних часток до укрупнення і злиття. Щільність води значно більша за густину жирних речовин, тому вона виштовхує масла на поверхню, що дозволяє механічним шляхом відокремлювати їх від стоків.

Є 2 види жироуловлювачів:

 1. Побутові — очищають відпрацьовані води, що надходять в каналізаційні системи приватних і багатоквартирних будинків.
 2. Промислові — жироуловлювачі для каналізацій підприємств різних галузей.

У свою чергу, в залежності від способу відділення жирів, побутові і промислові жироуловлювачі для каналізації діляться ще на 2 типи:

 1. Механічні — баки з поліпропілену з вмонтованими сепараторними перегородками. Ці перегородки затримують відпрацьоване середовище, в результаті чого забруднені води охолоджуються. При зниженні температури, жирні речовини, що містяться в стоках, переходять в неемульгований стан, спливають на поверхню і видаляються.
 2. Гравітаційні. Від механічних жироуловлювачів для каналізації ці установки відрізняються технологією очищення стоків. Потрапивши в них, відпрацьоване середовище відстоюється протягом певного часу і маслянисті домішки спливають на поверхню. Є також гравітаційні жироуловлювачі, які очищають стоки з допомогою хімічних реагентів. Ці речовини пов'язують жирні забруднення, перетворюючи їх у важкі конгломерати, які осідають на дні установок.


Відмінність промислових жироуловлювачів від побутових

Типовий промисловий жировловлювачів — це бак певного обсягу, в якому є:

 • вхідний патрубок;
 • призначена для зниження швидкості потоку середовища перегородка;
 • 1 або 2 сепараційні перегородки;
 • сепараційна камера;
 • відсік для відстоювання стоків;
 • розподільний відсік і вихідний патрубок;
 • герметична кришка жироуловлювача — для можливості обслуговування установки і видалення забруднень.

Сам термін «промисловий» не означає, що сепаратор призначається виключно для очистки відпрацьованих вод на підприємствах. Можна купити жироуловлювач, характеристики (продуктивність, об'єм, розміри) якого оптимально підходять для очищення каналізаційних стоків в приватних, багатоповерхових будинках, житлових комплексах, готелях, ресторанах, барах чи кафе.

Якщо говорити про побутові жироуловлювачі, то це компактне обладнання, яке функціонує за аналогічним з промисловими установками принципом. Основні відмінності — продуктивність, розміри і ціна.

Найчастіше побутові сепаратори встановлюються під раковинами на кухнях і, в залежності від спрямованості каналізаційної труби, діляться на 2 типи:

 1. Вертикальні.
 2. Горизонтальні.

Обидва типи жироуловлювачів функціонують за аналогічним принципом і вибираються виключно з урахуванням зручності монтажу.

Є також моделі, які можуть встановлюватися в сусідніх з кухнями приміщеннях, монтуватися на стіни зовні або в підвальних приміщеннях.

Як вибрати і купити жироуловлювач?

Перед тим, як купити побутовий жироуловлювач, потрібно підібрати підходящу по характеристиках модель, відповідно певним критеріям:

 1. Компактність. Невеликі розміри дозволять легко встановити сепаратор, полегшують процес очищення, обслуговування та ремонту.
 2. Спосіб монтажу (вертикальний або горизонтальний) — повинен відповідати напрямку каналізаційної труби.
 3. Обсяг використовуваної для побутових цілей води. Оптимальна пропускна здатність побутового жироуловлювача під мийку — 0,1 л / сек. Якщо сепаратор планується встановити на каналізаційну трубу в підвальному приміщенні, то пропускна здатність установки повинна бути не менше 2 л/сек. Це дозволить обладнанню справлятися з обсягами стоків після прийняття душу, ванни або зливу води з туалетного бачка.


Щоб купити жироуловлювач для промислового підприємства, крім ціни, потрібно звертати увагу на характеристики обладнання:

 • продуктивність — обсяг перероблюваних за певний час стоків повинен відповідати потребам підприємства;
 • конструкцію — чим простіше сепаратор, тим він надійніший, його легше і дешевше монтувати, обслуговувати, ремонтувати і чистити;
 • герметичність установки — виключає попадання в жироуловлювач для каналізації води ззовні і перешкоджає поширенню неприємних запахів після гниття жирів;
 • можливість доукомплектації сепаратора додатковими автоматичними системами і датчиками для контролю ефективності роботи і стану обладнання.

Важливий також матеріал виготовлення сепараторів. Побутові та промислові жироуловлювачі для каналізації повинні виготовлятися з нержавіючої сталі, пластику, склопластику або іншого матеріалу, який не піддається негативному впливу корозії.

Щоб вибрати і купити жироуловлювач з доставкою по Львову, області та Україні, Вам потрібно зателефонувати за вказаним в розділі «Контакти» номером телефону. Наші фахівці нададуть вичерпну інформацію, що стосується наявності, характеристик, вартості і строків доставки товарів.

Заявки на постачання жироуловлювачів також приймаються менеджерами компанії «ЗІКО» через форму зворотного зв'язку на сайті та електронну пошту.


Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :