Системи пом'якшення води на основі DOWEX

Що таке жорстка вода?

Коли вода називається "жорсткою" або «твердою», це означає, що вона містить більше мінералів, ніж звичайна вода. В основному це мінерали кальцію та магнію.

Занадто жорстка вода може мати багато негативних наслідків для споживача. Згідно з санітарними нормами, визначеними ВОЗ, концентрація солей магнію й кальцію у питній воді має бути не більше 1-2 мг-экв/л. Надмірний вміст вапняного нальоту не тільки спричиняє видимі плями вапняку на плитках, фурнітурі та посуді, але також осідає на всіх побутових приладах і може призвести до серйозних несправностей. Встановлено, що лише 1 міліметр вапняних відкладень на тені збільшує витрати електроенергії на 10-15%. Наприклад, чайники, кавові машини, пральні та посудомийні машини, обігрівачі, котли, труби, згини труб тощо.Така вода призводить до збільшення споживання засобів для миття та чищення. Як наслідок ми також маємо недостатню продуктивність теплових насосів, систем опалення, що призводять до великих втрат, помітного додаткового споживання енергії .

Щоб уникнути вищевказаних проблем, використовуються системи пом’якшення води.

Що таке пом'якшення води?

Пом'якшення води — це іонообмінний процес, який використовується для видалення елементів, що спричиняють появу жорсткої води — в більшості випадків це іони кальцію та магнію. Найкращий спосіб пом’якшити воду — використання системи пом’якшення води, яка підключена безпосередньо до водопроводу та в якій постійно проходить процес іонного обміну.

Що таке система пом'якшення води?

Системи пом'якшення води створені для видалення з води солей жорсткості в концентрації до 15-20 мг/екв/л. Система являє собою колону. Її виготовлено з дуже міцного пластику, стійкого до корозії та механічних пошкоджень. В неї вмонтовано керуючий клапан-автомат ClackCorp (Сполучені Штати). До комплекту входить сольовий бак, саме у ньому утворюється сольовий розчин для проведення процесу регенерації.

Вода пом’якшується завдяки спеціальній іонообмінній смолі, в якій протікає процес обміну іонами. Молекули магнію та кальцію під час цього процесу видаляються, а замість них вода насичується молекулами натрію. Така вода дозволяє безпечно користуватися побутовими приладами, натрій не осідає у вигляді накипу. 

Увага! Під час вибору пом’якшувача для води є важливий нюанс: потрібно попередньо зробити аналіз води на жорсткість. Від цього показника залежить розмір системи, кількість засипки, а також використання розхідного матеріалу (таблетованої солі). Компанія "ЗІКО" пропонує проведення безкоштовного аналізу води на 22 ключові показники (нітрити, нітрати, аміак, РН, залізо, та ін.).

Як працює установка на базі фільтрувального завантаження Dowex?

Dowex HCR S/S — це сильно кислотна катіонообмінна смола, розроблена корпорацією DOW Chemical (США) для пом'якшення води в побуті, а також на комерційних та промислових об'єктах.

Смола володіє високою обмінною ємністю, що забезпечує відмінні робочі характеристики та здатність ефективно видаляти солі жорсткості. Матеріал фізично, хімічно та термічно стабільний.

Через фільтр з активною іонообмінною смолою проходить вода. 

Складові фільтруючого завантаження для очищення жорсткої води витягають з неї солі жорсткості, і замінюють їх на безпечні іони натрію. Солі залишаються у фільтрі, а чиста вода проходить далі – до наступного ступеня очищення. Або, у залежності від налаштувань, надходить безпосередньо до користувача. Коли солей у фільтруючому матеріалі стає занадто багато, досягається критична маса, відбувається регенерація установки шляхом промивання сольовим розчином.

Регенерація, тобто відновлення робочих характеристик фільтру, відбувається автоматично, для цього використовується вода і таблетована сіль:

• через фільтр пропускається розчин солі, іони кальцію замінюються у смоляному розчині на іони натрію, тобто відбувається іонний обмін;

• таким чином, нейтралізуються та вилучаються солі, що надавали жорсткості воді;

• солі змиваються у стоки каналізації, і тоді установка знову готова до функціонування.

Як часто слід додавати сіль до пом’якшувача?

Чим частіше регенерується пом’якшувач, тим частіше доводиться поповнювати сіль. Ємність з сіллю зазвичай потрібно перевіряти раз на місяць, вона завжди повинна бути заповнена принаймні наполовину, щоб гарантувати максимальну ефективність пом'якшення води.

Слід також перевіряти роботу та налаштування контролера, особливо після раптових та тривалих відключень електрики.

Компанія "ЗІКО" також запрошує наявних та потенційних клієнтів до підписання сервісного договору на планове обслуговування систем очищення води, який гарантує Вам регулярний огляд системи, промивку клапанів, перевірку води до та після системи. 

У чому переваги установки?

Вода пом’якшується швидко та ефективно, без суттєвої втрати тиску, завдяки застосуванню іонообмінної смоли виробника DOW Chemical:

1. Клапан керування виконує велику кількість функцій, забезпечуючи безперебійну роботу установки.

2. Він точно визначає, з якою частотою мають відбуватися регенерації з урахуванням об’єму води, пікових навантажень та часу доби, зручного для користувача;

3. Фільтр виготовлено з надміцного пластику, стійкого до пошкоджень та корозії;

4. Собівартість очищеної води невисока, це значна економія.

Термін служби фільтру на базі фільтруючого завантаження Dowex підтверджується гарантією і становить 5-7 років. Насправді ж при правильному використанні фільтра термін його експлуатації може становити 10-20 років.

Рекомендовані умови експлуатації Dowex

Звертайтеся: спеціалісти компанії "ЗІКО"  проконсультують Вас щодо вибору та використання установки. Детальну інформацію можна отримати за поданим в розділі «Контакти» номером телефону.