Системи пом'якшення води на основі DOWEX

Перейти до вибору системи та огляду цін

Системи пом'якшення води створені для видалення з води солей жорсткості в концентрації до 15-20 мг/екв/л. Система являє собою колону. Її виготовлено з дуже міцного пластику, стійкого до корозії та механічних пошкоджень. В неї вмонтовано керуючий клапан-автомат Clack Corp (Сполучені Штати). До комплекту входить сольовий бак, саме у ньому утворюється сольовий розчин для проведення процесу регенерації.

Вода пом’якшується завдяки спеціальній смолі, де триває процес обміну іонами. Молекули магнію та кальцію під час цього процесу видаляються, а замість них вода насичується молекулами натрію. Така вода дозволяє безпечно користуватися побутовими приладами з тенами, на яких не «наростає» накип.

Увага! Під час вибору пом’якшувача для води є важливий нюанс: потрібно попередньо зробити аналіз води на жорсткість. Скористайтеся послугою безкоштовного аналізу води у нашій лабораторії. 

Як працює установка на базі фільтруючого завантаження Dowex?

Через фільтр з активною іонообмінною смолою проходить вода. Складові фільтруючого завантаження для очистки жорсткої води витягають з неї шкідливі солі, що додають жорсткості, і замінюють їх на безпечні та корисні іони натрію. Солі залишаються у фільтрі, а чиста вода проходить далі – до наступного ступеню очищення. Або, у залежності від налаштувань, надходить безпосередньо до користувача. Коли солей у фільтруючому матеріалі стає занадто багато, досягається критична маса, відбувається регенерація установки шляхом промивання сольовим розчином. 


Регенерація, тобто відновлення робочих характеристик фільтру, відбувається автоматично, для цього використовується вода і таблетована сіль.

  • Через фільтр пропускається розчин солі, іони кальцію замінюються у смоляному розчині на іони натрію, тобто відбувається іонний обмін.
  • Таким чином, нейтралізуються та вилучаються солі, що надавали жорсткості воді.
  • Вони змиваються у стоки каналізації, і тоді установка знову готова до функціонування.

Установку пом’якшення води обслуговувати просто: достатньо лише регулярно поповнювати запаси таблетованої солі у баку, перевіряти роботу та налаштування контролера, особливо після раптових та тривалих відключень електрики.

У чому переваги установки?

Вода пом’якшується швидко та ефективно завдяки застосуванню катіоніту з потужними характеристиками іонообміну.

  1. Клапан керування пристроєм виконує велику кількість функцій, забезпечуючи безперебійну роботу установки.
  2. Він точно визначає, з якою частотою мають відбуватися регенерації з урахуванням об’єму води, пікових навантажень та часу доби, зручного для користувача.
  3. Фільтр виготовлено з надміцного пластику, стійкого до пошкоджень та корозії.
  4. Собівартість очищеної води невисока, це значна економія.

Термін служби фільтру підтверджується гарантією і становить 5-7 років. Насправді ж при правильному використанні фільтра термін його експлуатації може становити 10-20 років.

Для чого очищувати жорстку воду?

Згідно з санітарними нормами, визначеними ВОЗ, концентрація солей магнію й кальцію у питній воді має бути не більше 1-2 мг-экв/л. Установка з фільтрами повертає якісні характеристики воді, адже підвищена жорсткість надає їй гіркого присмаку, робить  неприємною для вживання. Коли ми п’ємо таку воду та готуємо на ній їжу, поступово наживаємо собі хвороб: отримуємо розлади кишково-шлункового тракту, знижується тонус та моторика роботи шлунку.

Солі здатні накопичуватися в організмі, викликаючи захворювання суглобів, утворення каменів різної структури у нирках та жовчних протоках. У пральних і посудомийних машинах, на керамічних поверхнях, у бойлерах жорстка вода швидко утворює накип та наліт. Встановлено, що лише 1 міліметр вапняних відкладень на тені збільшує витрати електроенергії на 10-15%.

В енергетичних мережах така вода здатна провокувати поломки та вихід з ладу теплообмінного оснащення. Навіть невеликі острівцеві відкладення на вузлах, тенах та деталях обладнання значно підвищують витрати електро- та теплоенергії, знижують коефіцієнт теплопередачі. Тому установки для пом’якшення води  потрібні не лише для дому, але й для великих промислових ліній і підприємств.

Звертайтеся: спеціалісти нашої компанії проконсультують вас щодо вибору та використання установки.

Розсилка